0
۰ تومان
0
4 ایده برای انتخاب لوستر برای نورپردازی سالن غذاخوری
۴ ایده برای انتخاب لوستر برای نورپردازی سالن غذاخوری

نکاتی برای نورپردازی سالن غذاخوری

بر هیچ کس پوشیده نیست که نورپردازی مناسب می‌تواند دکوراسیون یک اتاق را به کلی دگرگون کند. در واقع، تمرکز طراحان بسیار زیادی بر روی نورپردازی است چرا که سرعت ایجاد تغییرات را چندین برابر می‎‌کنند. این روش حتی برای کسانی که در خانه یا محیط اجاره‌ای زندگی می‌کنند نیز قابل استفاده بوده و به راحتی قابل اجرا است. بخش پژوهشی سایت آریان فراز پرسام در گذشته نیز به نورپردازی خانه، به خصوص آشپزخانه با عنوان از صفر تا صد نورپردازی آشپزخانه با دکوراسیون مدرن پرداخته‌ایم. اما باید در نظر داشته باشیم که این مورد در بخش سالن غذاخوری نیز بسیار حائز اهمیت بوده و تاثیر زیادی  در دیزاین و رنگ و لعاب غذای ما خواهد داشت.

ما بر این باور هستیم که یک نورپردازی برجسته ، می‌تواند تغییرات زیادی را در فضای خانه شما ایجاد کند. شاید جالب باشد که بدانید، در دنیای امروز، طراحان زیادی از نورپردازی در قسمت‌هایی مانند سینک ظرفشویی و برای زیباتر نشان دادن شیرآلات ساختمانی خود استفاده می‌کنند.

بسیاری از مشتریان عاشق چراغ‌های خاص برای سالن ناهارخوری خود هستند و معتقدند که یک قطعه کوچک می‌تواند سبک زیبایی را به ارمغان بیاورد. در حال حاضر آنچه که بین طراحان داخلی برجسته جهان بسیار مرسوم شده است، استفاده از لوسترهای حصیری و یا ساخته شده با الیاف طبیعی است. شاید لازم باشد مجددا تکرار کنیم که شیک بودن و زیبایی خانه‌های امروزی در گرو سادگی و سبک مینیمالیسم می‌باشد. تازگی، تمیزی، نشاط و روشنایی، دقیقا آن چیزی است که به خانه شما افزوده می‌شود. ما در این مقاله به بررسی ۴ نمونه لوستر کاربردی با قیمت مناسب پرداخته‌ایم تا محبوب‌ترین مدل‌ها را بشناسید و آگاهانه انتخاب خود را انجام دهید تا با نورپردازی سالن غذاخوری خود فضایی گیرا ایجاد کنید.

۱- لوستر آویز الیاف طبیعی

ما علاوه بر این که مدام طراحی‌های مربوط به شیرآلات توکار را بررسی می‌کنیم، دانش خود را در زمینه دکوراسیون داخلی نیز با شما به اشتراک می‌گذاریم و سعی داریم بهترین موارد در این حوزه را به شما معرفی کنیم.طراحان زیادی مانند امیلی هندرسون، عاشق لوسترهای الیاف طبیعی هستند.

1- لوستر آویز الیاف طبیعی

این نوع لوستر به راحتی می‌توانند جایگزین سیستم‌های نورپردازی فولادی شوند. یک آویز بافته شده را به عنوان لوستر آویزان کنید. در حال حاضر بافنده‌های مکرومه هنر خود را به کار گرفته و نمونه‌های با ارزش و زیبایی را برای شما آماده خواهند کرد. دیگر الیاف و پارچه‌ها نیز در طراحی لوستر به کار گرفته می‌شود.

۲- لوستر یا آویز فانوس کاغذی

بهترین طراحی‌های موجود در این حوزه، طراحی‌های ملانی بورستین است و شما می‌توانید از آن‌ها الهام بگیرید و دکور شیک خانه خود را آماده کنید. یک چراغ آویز فانوسی شکل با جنس کاغذی، در بالای میز ناهارخوری، پیشنهاد فوری و عالی ما به شما است.

2- لوستر یا آویز فانوس کاغذی

شاید در حال حاضر به این مسئله فکر کنید که نکند این نوع لوستر بعد از مدتی دیگر مدرن و زیبا جلوه نکند اما طراحان این اطمینان را به ما داده‌اند که قرار نیست به این زودی این آویزها از صحنه طراحی محو شوند.

۳- لوستر آویز مدرن

یکی از مدرن‌ترین و زیباترین لوسترهای موجود در بازار، نمونه‌هایی است که به صورت خطی بوده و چند چراغ روی یک خط مشخص نصب شده‌اند. اگر سالن غذاخوری شما در نزدیکی آشپزخانه قرار دارد، بهتر است یک هارمونی مناسب بین ترکیب رنگ و جنس لوستر و شیرآلات بهداشتی خود ایجاد کنید تا فضا خیلی ظریف و حساب شده ممتد به نظر برسد.

3- لوستر آویز مدرن

بهترین فضا برای نصب این لوسترها، دقیقا بالای میز ناهارخوری شما است. یعنی می‌توان گفت که این نوع لوستر دقیقا برای چنین فضایی ساخته شده است. نور مستقیم به تمام طول میز تابیده می‌شود و تمام افرادی که دور میز هستند، در روشنایی غذا می‌خورند.

۴- چراغ‌های دیواری

اگر از آن دسته افرادی هستید که از ایده‌های نو و هنجار شکنی لذت می‌برید، بهتر است کمی از گزینه‌های معمول فاصله بگیرید. تا قبل از این، تمام گزینه‌هایی که مدرن، زیبا و کاربردی بودند را بیان کردیم اما شما در طراحی‌های زیادی می‌توانید مشابه آن‌ها را ببینید.

4- چراغ‌های دیواری

آنچه را که کمتر کسی در فضای خانه خود استفاده می‌کند و جسارت نصب آن را ندارد، شما به طرز شگفت انگیزی نصب کرده و از روشنایی آن بهره ببرید. چراغ‌های دیواری را در تعداد مشخص بر روی دیوارهای نزدیک میز ناهارخوری خود نصب کنید و نورپردازی کلاسیک و مرموزی اما مناسبی را برای محیط فراهم کنید.

منبع: https://www.mydomaine.com/dining-room-lighting-4781753
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X