0
۰ تومان
0
نکاتی برای داشتن فضای حمامی مینیمال
نکاتی برای داشتن فضای حمامی مینیمال

فضای حمامی مینیمال

داشتن حمام و دستشویی که بخوبی طراحی شده باشد، رویای همه ماست. اما تنها یک سبک دکوراسیون در دنیا وجود دارد که همیشه محبوب به نظر می رسد، و آن مدل های مینیمالیستی می باشد. چرا سبک مینیمالیسم جزء بهترین طرح ها محسوب می شود؟ پاسخ بسیار ساده است: مینیمالیسم به معنای ایجاد فضایی صمیمی می  باشد که بخوبی با در نظر گرفتن حداقل جا طراحی شده باشد. در واقع یکی از اهداف اصلی طراحی دکوراسیون به شیوه مینیمالیسم، این است که همه چیز بسیار ساده تمیز شده و آرامش بیشتری به افراد می بخشد. شما حتی می توانید برای انتخاب شیرآلات بهداشتی نیز به ایده های مینیمالیستی توجه داشته باشید.

حتما این شعار معروف را شنیده اید که کیفیت همیشه بر کمیت ارجحیت دارد. در حقیقت چنین طرح هایی بسیار آرامش بخش و به دور از هیاهو هستند. به این منظور در مقاله پیش رو قصد داریم ۱۰ ایده مطابق با سبک مینیمالیسم را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید و نحوه ایجاد سبک های مشابه را که بسیار کارآمد هستند، بیاموزید. در آخر اگر قصد خرید مایع ریز اتوماتیک را دارید، می توانید از سایت آریان فراز پرسام دیدن نمایید.

اشکال مختلف را امتحان کنید.

به این تصویر خوب نگاه کنید، محیطی دلچسب، تمیز و بدور از شلختگی که مملو از شخصیت می باشد در آن قابل مشاهده می باشد.

اشکال مختلف را امتحان کنید.

این حمام چیزی بین مینیمالیسم و تجمل به حساب می آید. در حقیقت همه ما سبک آزادانه و میزی که در کنار وان و شیرآلات بهداشتی نصب شده را می پسندیم. بطور مشابه، کاشی های مثلثی انتخاب شده، باعث جذب بیشتر نور شده است. همچنین تکه های مرتبط در کنار هم حس تقارن زیبایی با نورپردازی و شیرآلات بهداشتی و ساختمانی ایجاد کرده اند.

از کاشی های رنگارنگ استفاده کنید.

اگر شما فردی حرفه ای در ایجاد جلوه بصری و هنری در حمام خود هستید، پس اجازه دهید این راهنمایی را با شما در میان بگذاریم. در حقیقت استفاده از کاشی های متنوع هارمونی زیبایی ایجاد کرده و فضایی پاک و بی آلایش در اختیارتان می گذارد. پوشش مرمری در کنار کف پوش چوبی یا قالیچه، باعث می شود تا تمام گوشه و کنار حمام جلوه بصری زیبایی پیدا کند. البته که مهم ترین عنصر خیره کننده در چنین دکوراسیونی وان حمام و شیرآلات بهداشتی می باشد.

به سنت بازگردید.

بگذارید یک حقیقت را به شما بگوییم، طراحان داخلی پیرو سبک مینیمالیسم هرگز خود را مقید به آینده نمی کنند. پس اگر علاقه به تجزیه و تحلیل این رویکرد دارید اما با این حال سنت را به جای مدرنیته می پسندید، این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

به سنت بازگردید.

دوش کاملا آزاد، شیرآلات هوشمند ، پوشش مرمری کف تا سقف، و وان مشکی ساده ترکیب فوق العاده کاملی را پدید می آورد. همچنین استفاده از پرده بلند کرم رنگ تضادی دراماتیک به فضا می  بخشد. راهنمای سریع: از آن جایی که هدف از مینیمالیسم مرتب و تمیز نگه داشتن همه چیز می باشد، به استفاده از قفسه دیواری برای سهولت نگه داشتن وسایل حمام توجه نمایید.

استفاده از رنگ را فراموش نکنید.

اگر چه استفاده از کاغذ دیواری از بالا تا پایین منجر به صرفه جویی در هزینه ها می شود، اما شما همچنان می توانید از رنگ ها بصورت کاملا نامحسوس بهره ببرید. در حقیقت، اغلب مینیمالیست ها، بیش از طرفداران کثرت گرایی به رنگ عشق می ورزند. در واقع هدف اصلی حصول اطمینان از هماهنگ بودن هر بخش حتی شیرآلات بهداشتی و مرتبط بودن با زمینه رنگ می باشد. به عبارت دیگر، کیفیت را در مقابل کمیت انتخاب کنید. در چنین فضایی، تنها نکته مهم استفاده صحیح از رنگ ها می باشد. به ویژه، استفاده از قالیچه قرمز- قهوه ای در حالی که دیوارها، سقف، حاشیه ها و وان به رنگ سفید می باشند، گرمابخش محیط خواهند شد.

صنعت گرا باشید.

بی پروا و نوآورانه ما عاشق استفاده از سینک شناور ترکیب شده با برنج و تکه های طلایی رنگ هستیم. همانطور که ما شیفته اجزای ثابت و ساده هستیم، کاشی های تزئین شده با نوارهای درخشنده، طرح هایی هستند که کمتر دیده شده اند.

صنعت گرا باشید.

در حالی که به لطف جلوه درخشان و چشم نواز، طرح های صنعتی انتخابی بسیار مناسبی برای تغییر دکوراسیون می باشند. همچنین این سبک از طراحی باعث آزاد شدن فضا و جلوگیری از شلوغ شدن آن می شود. البته کمد دیواری، شیرآلات ساختمانی و آینه آکاردئونی گزینه های مفید دیگری هستند که می توانید در نظر بگیرید.

سنگ مرمر را نادیده نگیرید.

ما عاشق این هستیم که وان حمام را به جایی منتقل کنیم که فضایی کاملا خصوصی داشته باشیم به این ترتیب چیدمان متناسب با فضا که همه وسایل را در دسترس قرار می دهد، باعث می شود تا خستگی یک روز طولانی کاملا از بین برود. به بیان واضح تر، کاشی های مرمر در کنار شیرآلات بهداشتی مدرن جلوه ای غنی و پویا به فضا می بخشد.

استفاده از جنس های طبیعی را فراموش نکنید.

به نظر شما حمام تجملی چگونه است؟ همانطور که در شکل می بینید، حمام بسیار زیبا طراحی شده است. اما ما بطور ویژه علاقه مند به استفاده از جنس های متضاد هستیم که به شکل اعجاب برانگیزی مکمل یک دیگر به حساب می آیند.

استفاده از جنس های طبیعی را فراموش نکنید.

پوشش چوبی تا کابینت ها، سینک و شیرآلات بهداشتی، دیوار و طاقچه حمام امتداد یافته است. در حالی که کف مرمری و کاشی های دیوار باعث شده اند که فضای بسیار صمیمی تری بوجود بیاید. از طرفی گلدان گیاهی که در حمام قرار داده شده جلوه ای طبیعی و روح افزا به فضا بخشیده است.

جلوهای معماری را از دست ندهید.

معماری، بحثی است که نمی شود به سادگی از آن عبور کرد. استفاده از تیرهای چوبی طرح قدیمی و پنجره های تاشو یادآور داستان کهن سفید برفی می باشد. از طرفی، در حالی که بخش های مدرن بطور قطع باعث ایجاد تضاد می شوند، اما در معماری های کنونی کم تر مورد توجه قرار می گیرند.

گرافیت را دریابید.

خطوط بی آلایش مستقیم سیاه و سفید باعث ایجاد فضایی ساده، مدرن و جذاب در حمام می شوند.

گرافیت را دریابید.

همچنین بهره بردن از کابینت چوبی مشکی رویکردی هوشمندانه و شیک برای نگهداری از وسایل مورد نیاز می باشد. همچنین برای این که ارتباط بهتری با طبیعت داشته  باشید می توانید یک گیاه زیبا را در یک گلدان استوانه ای قرار داده  و بر روی کانتر، در کنار شیرآلات بهداشتی بگذارید.

سادگی را حفظ کنید.

اگر پنجره های بزرگ در حمام دارید، اجازه دهید تا نور فضا را پر کند. با بهره بردن از یک چراغ دیواری و شیرآلات بهداشتی درخشان، به سادگی می توانید نورپردازی کاربردی در فضای خود ایجاد کنید. همچنین کف پوش های چوبی تیره و وان بزرگ در کنار کاغذ دیواری و کاشی جلوه ای مدرن  به محیط می بخشند.

منبع : https://www.mydomaine.com/minimalist-bathrooms

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X