0
۰ تومان
0
یافتن بهترین شیرآلات بهداشتی آشپزخانه
یافتن بهترین شیرآلات بهداشتی آشپزخانه

انتخاب شیرآلات مناسب برای فضای آشپزخانه

امروزه صدها مدل شیرآلات بهداشتی و ساختمانی، از مدل های کاملا ساده تا مدرن در بازار به انتظار انتخاب شما هستند. در این راهنما قصد داریم بهترین گزینه های موجود را برای شما بررسی کنیم تا با خیال راحت تری و بر اساس بودجه خود شیرآلات بهداشتی مورد نظر را خریداری کنید. بعلاوه سایت آریان فراز پرسام برای خرید آنلاین در دسترس شما خواهد بود. اساسا انتخاب شیرآلات ساختمانی مثل تهیه همزمان چندین پیتزا کار بسیار سختی است. به این دلیل که تنوع فراوانی از جنس مثل کروم براق تا برنز کلاسیک، شیرآلات اسپرت با قوس کم، مدل با دهانه بلند، سبک های قدیمی و براق در بازار کنونی وجود دارد.

طبق تحقیقاتی که توسط مجله گزارش مصرف کننده منتشر شده، خوشبختانه هزینه الزاما تعیین کننده ارزش محصول نیست. بر این اساس برای افراد تنوع محصول (به جز گرانترین مدل ها) تخفیف های مناسب، دوام بالا و ضمانت مادام العمر نشتی و زنگ زدگی بسیار مهم تر بود.

انتخاب شیرآلات مناسب برای فضای آشپزخانه

این تحقیق اضافه کرده است که محصولاتی که در مقابل PVD (رسوب فیزیکی بخار) محافظت می شوند، از نظر کار کردن سخت ترین بوده و مدل های مقاوم در برابر خراشیدگی و شیرآلات بهداشتی تک اهرمی، به ویژه زمانی که دست های کاربران آلوده یا پُر است، راحت ترین مدل ها هستند.

شیرآلات آشپزخانه توسط یک یا دو اهرم، یک یا دو دستگیره ایکس شکل یا دستگیره های گرد طراحی می شوند که ممکن است مجهز به سیستم پاشش به بیرون یا پایین و همچنین مایع ریز باشند. از طرفی مدل های دیگری از شیرآلات وجود دارند که با مجهز شدن به سنسور تنها با لمس دست ها، باز یا بسته می شوند.

 نصب و راه اندازی

همانطور که تنوع محصول در بازار زیاد شده، روش های نصب نیز تا حدودی متفاوت می باشد. البته بیشتر شیرآلات بهداشتی از طریق سوراخی که در سینک تعبیه شده، نصب می شوند. اجزای شیر معمولا بر روی یک صفحه واحد قرار داشته و سایر قطعات مربوطه بطور جداگانه حداکثر در پنج سوراخ نصب می شوند.

در بعضی موارد ایجاد سوراخ در سینک ظرفشویی، مثل سینک های توکار یا  دیواری دشوار است، بنابراین راه حل جالبی برای نصب آن ها بکار برده می شود. پس وقتی قصد تعویض شیرآلات بهداشتی و ساختمانی منزل خود را دارید، مدلی را انتخاب کنید که با ساختار سینک ظرفشویی مطابقت داشته باشد. از طرفی با خرید سینک جدید می توانید مطابق روش دلخواه خود شیر را نصب کنید.

 نصب و راه اندازی

عملکرد شیرآلات بهداشتی نیز بر اساس مدل و سازنده متفاوت است. شیرآلات دیسک سرامیکی با دوام بالا توسط دو دیسک سرامیکی کنترل می شوند، در این مدل با کمک لغزش دیسک ها بر روی یک دیگر به سادگی می توانید جریان آب و دما را تنظیم کنید. گروه دیگر شیرآلات مدل کارتریجی هستند که با مجهز بودن به یک کارتریج قابل تعویض، جریان آب را کنترل می کنند، این شیرها نیز در دو مدل تک یا دو دستگیره ای ساخته می شوند. شیرهای توپی دار انواع دیگری از شیرآلات هستند، آن ها دارای یک دستگیره بوده که چرخش توپی بر روی شیارها حرکت کرده و جریان آب را کنترل می نمایند. شیرآلات بهداشتی قدیمی نیز که به دو دستگیره و واشر جهت تنظیم آب مجهز می باشند نیز همچنان در بازار موجود هستند.

مدل ها و طرح ها

پس از آن که نوع شیرآلات بهداشتی خود را مشخص کردید، حال زمان بررسی مدل ها و طرح هاست. شیرهای پل شکل که طرح آن ها از دوران ویکتوریا رواج پیدا کرده است. در این مدل شیرآب و دستگیره ها بر روی یک میله بلند نصب شده اند. در طرف مقابل شیرآلات با گلویی بلند قرار دارند که برای سینک های کوچک بسیار مناسب هستند.

نزدیکی شیرآلات به مرکز و مناسب بودن آن ها با ابعاد سینک را بررسی کنید. به یاد داشته باشید استفاده از دو شیرآب دهانه بلند در سینک های بسیار باریک باعث پاشیده شدن ناخواسته آب به اطراف می شود. و اگر از شیرآلات بهداشتی و ساختمانی کم ارتفاع یا قوس کم استفاده کنید ممکن است برای شست و شو ناچار به حرکت دادن ظروف آشپزخانه سنگین شوید.

مدل ها و طرح ها

این که طراحی شیرآلات بهداشتی ابتدایی، کلاسیک یا مدرن باشد چندان اهمیت ندارد. بنابراین مدل هایی را انتخاب کنید که با دکوراسیون و کابینت های آشپزخانه شما هماهنگ باشد. شیرهایی که به سادگی تمیز می شوند، از فولاد ضد زنگ و یا کروم با دوام، صیقلی، مات یا براق ساخته شده اند، متناسب با هر بودجه ای هستند. بعلاوه شیرآلات ساخته شده از جنس نیکل نیز در بازار موجود هستند که با کمک روکش تیتانیوم بهترین مقاومت را پیدا می کنند. از طرفی شیرآلات بهداشتی برنجی و برنزی کلاسیک بسیار براق نیز در بازار موجود هستند.

آماده خرید بشوید.

آماده خرید بشوید

از آنجایی که شیرآلات ساختمانی بیش از قبل کاربردی شده اند، اهمیتشان هم نسبت به سایر تجهیزات آشپزخانه ای بیشتر شده است. شما می توانید با رفتن به فروشگاه ها یا سایت آریان فراز پرسام مدل های مختلف شیرآلات را دیده و انتخاب نمایید. همچنین می توانید با خرید مایع ریز اتوماتیک جلوه بیشتری به سینک ظرفشویی خود بدهید.

X