0
۰ تومان
0
4 تغییر اساسی در دکور آشپزخانه‌ های مدرن
۴ تغییر اساسی در دکور آشپزخانه‌ های مدرن

۴ تغییر اساسی در دکور آشپزخانه‌ های مدرن

تحقیقات ما در بخش وبلاگ سایت آریان فراز پرسام نشان می‌دهد، دیزاینرهای مطرح ایران و جهان تاکید می‌کنند که دکور آشپزخانه‌ ها در آینده با آنچه که در حال حاضر مشاهده می‌کنید بسیار متفاوت خواهند بود. در گذشته افراد در خانه خود انبارهای غذا داشتند تا حداقل ۶ ماه از سال درگیر کمبود یا تهیه حبوبات و غلات خشک نباشند. در دهه‌های اخیر این سیستم ذخیره مواد غذایی از خانه‌ها حذف شده بود، اما با همه گیر شدن بیماری کرونا در جهان، بار دیگر نیاز وجود انبار غذا احساس شد. آشپزخانه‌هایی که فضای باز بیشتری دارند طرفداران بیشتری نسبت به آشپزخانه‌های بسته و شلوغ دارند و بازی با رنگ‌ها در چنین فضایی یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی طراحی‌های آینده خواهد بود.
در واقع، به علت تغییرات سیستم کاری و سبک زندگی در جهان، مردم تمایل بیشتری به صرف هزینه و سرمایه‌گذاری برای تجهیز کردن و دلپذیر کردن فضاهایی مانند آشپزخانه در خانه خود هستند. ما در این بخش به بررسی تغییرات مهم دکوراسیون داخلی آشپزخانه در آینده می‌پردازیم و برای این کار از نظرات بزرگترین طراحان موثر جهان کمک گرفته‌ایم.

۱-کابینت‌های دیواری به حداقل میزان خود میرسد.

سبک زندگی افراد به سمت مینیمالیسم رفته است و دیگر کسی علاقه‌ای به انباشته کردن حجم زیادی وسیله و تجهیزات در خانه را ندارد. به همین دلیل کابینت‌های دیواری کاربرد خود را کم کم از دست می‌دهند. با حذف این کابینت‌ها، دکور آشپزخانه‌ شما بزرگتر و زیباتر به نظر می‌رسد. برای داشتن یک آشپزخانه مدرن، می‌توانید از چند قفسه استفاده کنید تا دیوارها بیش از حد خالی نباشند و شما فضایی برای قرار دادن برخی لوازم را بر روی آن‌ها داشته باشید. وقتی فضای بالایی آشپزخانه خالی می‌شود، لوازمی مانند شیرآلات و یخچال و هود بیشتر از قبل مورد توجه قرار می‌گیرند.
برای افزایش بهره‌وری کابینت‌های زمینی، طراحان تعداد کشوهایی که دسترسی آسان‌تری را نیز ایجاد می‌کنند، افزایش داده‌اند. با این کار کودکان شما می‌توانند هنگام غذا خوردن بدون کمک گرفتن از کسی ظرف خود را از کشو یا کابینت بردارند، ماشین ظرفشویی را تخلیه کنند و ظروف را خودشان در جای تعیین شده قرار دهند.

کابینت‌های دیواری به حداقل میزان خود میرسد.

۲-پنتری روم بزرگتر خواهد شد.

کابینت‌های دیواری حذف می‌شوند اما باید بتوانید لوازمی که در آن کابینت‌ها جای می‌گرفت را در بخش دیگری جابجا کنید. به همین دلیل است که پنتری روم‌ها دوباره به عرصه طراحی قوی‌تر از قبل باز می‌گردند. این ترند مطمئنا تا حدی ناشی از تمایل افراد در دوران کرونا به ذخیره‌سازی مواد غیرقابل فاسد شدن برای مواقع اضطراری است. در سبک زندگی امروزی، دیده نشدن لوازم در محیط، یک آپشن عالی برای مدرنیته محسوب می‌شود و پنتری روم این آپشن را برای شما فراهم می‌کند.
برخی از پنتری روم‌ها یک آشپزخانه دوم محسوب می‌شوند. مانند مطبخ‌هایی که در نقاط مختلف ایران از قدیم تا به امروز وجود داشتند، در این بخش نیز می‌توانید یخچال‌های بزرگ، سینک، شیرآلات ساختمانی، میز کار و حتی پنجره برای داشتن نور طبیعی داشته باشید. با وجود چنین بخشی در خانه، شما همیشه یک آشپزخانه تمیز و مرتب خواهید داشت.
در بخش‌های زیادی از ایران، مردم چنین فضایی را در اختیار دارند، اما باید این بخش را نیز کمی شیک‌تر و کاربردی‌تر طراحی کرد تا با دیگر قسمت‌های یک خانه امروزی مطابقت داشته باشد و تجهیزات جدید در آن قابل استفاده باشند.

۳-کاغذ دیواری‌ها و پنل‌هایی که قابلیت نصب و حذف آن‌ها ساده است، در بخش دکور موقت بسیار مرسوم شده‌اند.

در سال‌های اخیر، بسیاری از تولیدکنندگان اقدام به ساخت کاغذ دیواری قابل جابجایی، پنل‌های دیواری و کفپوش‌های موقت نموده‌اند. یعنی در حال حاضر گزینه‌های بسیار خوبی برای ایجاد تغییرات روی دیوارهای شما وجود دارد. شاید در خانه‌ای مستاجر باشید که رنگ کاشی‌ها یا دیوارهای آن مطابق سلیقه شما نباشد، شما می‌توانید از استیکرها و کاغذ دیواری‌های نصب آسان استفاده کنید. با این کار به ظاهر دلخواه خود در خانه می‌رسید.
باید قبول کرد که اغلب ما دکور آشپزخانه‌ های خود را بازسازی نمی‌کنیم و در واقع درحال ارتقاء آن هستیم. پس هر چیزی که ساده‌تر از همیشه دم دست ما باشد، یک گزینه عالی برای این کار است.

3-کاغذ دیواری‌ها و پنل‌هایی که قابلیت نصب و حذف آن‌ها ساده است، در بخش دکور موقت بسیار مرسوم شده‌اند.

۴-تعداد آشپزخانه‌ها افزایش پیدا می‌کنند.

یک آشپزخانه برای هر خانه‌ای لازم است و شاید تصور وجود تعداد بیشتری از آشپزخانه برای شما سخت باشد. اما در آینده ما شاهد افزایش تعداد آشپزخانه در یک خانه خواهیم بود. شاید بپرسید که چرا باید بیش از یک آشپزخانه در خانه ما وجود داشته باشد؟
بسیاری از خانواده‌ها می‌خواهند یک آشپزخانه مجزا با تمام تجهیزات از جمله یخچال، ماشین ظرفشویی، سینک و حتی شیرآلات بهداشتی و ساختمانی را در زیرزمین خانه خود داشته باشند تا فرزندان آن‌ها بتوانند از آن استفاده کنند. شاید فردی نیاز دارد تا زمان بیشتری را در اتاق خود سپری کند و از راه دور به امور شغلی خود برسد، شاید دانش آموز کنکوری داشته باشید، حتی شاید یک بیمار در خانه حضور داشته باشد و نیاز باشد اغلب فعالیت‌های روزانه او از دیگر اعضای خانواده جدا باشد، بنابراین وجود یک آشپزخانه مجزا می‌تواند شرایط رفاهی بهتری را برای شما فراهم کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X